Projektor

Projektor – wolontariat studencki


Zajęcia z PROJEKTOREM

12 grudnia 2017 r. w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki” gościliśmy w naszej szkole studentki - wolontariuszki z Fundacji Generator Inspiracji. Realizowały one dwa projekty edukacyjne.

Pierwszy z nich miał na celu przekazanie wiedzy o zdrowym odżywianiu. Uczniowie pracując w grupach przygotowywali zdrowe przekąski: „sok z krokodyla” oraz „cieciorellę”. Wolontariuszki zwróciły również szczególną uwagę na styl zdrowego odżywiania, omówiły dokładnie piramidę zdrowego odżywiania oraz produkty spożywcze z każdej grupy.

Drugi z projektów to zajęcia plastyczne, na których dzieciaki wykonywały bożonarodzeniowe kartki, które pięknie przyozdabiały kolorowymi cekinami, kokardkami i przeróżnymi naklejkami. Wykonane ozdoby zostaną przekazane chorej Nikolce z Marzycielskiej Poczty.P1090674.JPG

 Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone z zajęć o czym świadczyły gromkie brawa dla wolontariuszek.

no comments


Młodzi detektywi

3 października uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach detektywistycznych przeprowadzonych przez wolontariuszy. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali odciski swoich palców, obserwowali linie papilarne oraz grali w „mafię”. Zdobyli również wiele ciekawych informacji na temat kryminalistyki. Zajęcia były bardzo ciekawe.

no comments


Śladami wielkiej stopy

To tytuł projektu realizowanego w naszej szkole od 17 do 20 września br. przez wolontariuszki z Lublina. Podczas zajęć uczniowie poznali wiele zabaw ruchowych, brali udział w konkursie dotyczącym naszej szkoły i naszego kraju oraz projektowali i tworzyli stroje indiańskie. Poznali też wiele ciekawostek o Indianach, ich życiu i kulturze. Zajęcia były bardzo interesujące.

no comments


Piknik Naukowy

25 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Piknik Naukowy adresowany do dzieci ze szkól podstawowych. Jest to projekt realizowany przez Fundację Generator Inspiracji w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  „RÓWNAĆ SZANSE  2012” prowadzonego przez Polska Fundację Dzieci i Młodzieży. Główny cel projektu to zwiększenie szans młodych ludzi pozwalających na lepszy start w przyszłym dorosłym życiu czyli: nabycie umiejętności pracy w grupie i zasad liderstwa oraz poszerzenie zainteresowań oraz wiedzy na temat nauk ścisłych. To wszystko pozwoli im  samodzielnie realizować swoje życiowe cele. Uczniowie byli uczestnikami poszczególnych laboratoriów z następujących dziedzin: fizyki, chemii, robotyki, biologii. Studenci przygotowali dla dzieci ciekawe zabawy integracyjne, jako przerywnik między poszczególnymi zajęciami. Najatrakcyjniejszy był jednak „poduszkowiec” zbudowany z odkurzacza. Można też było zrobić samodzielnie pyszne żelki. Wszystkie zajęcia były niezwykłe i cieszyły się dużym zainteresowaniem i nie mniejszym zaangażowaniem.

no comments


Ferie z „PROJEKTOREM”

W pierwszy tydzień ferii zimowych, w dniach 11-15 lutego 2013r., w  murach naszej szkoły gościliśmy sześciu studentów wolontariuszy z Lublina, którzy w ramach programu „PROJEKTOR- wolontariat studencki” realizowali z dziećmi przeciekawe 4- godzinne zajęcia. Codziennie brało w nich udział około 30 osób.

Pierwszy dzień rozpoczął się od zajęć integracyjnych, a po nich uczniowie poznali wiele nowych zabaw, np. tiger, głupi Jaś, dyrygent, gąski, dentysta, łapki, ogonki czy lustro. Bawili się też chustą Klanzy. We wtorek z masy solnej wykonywali przeróżne zwierzątka, np. konie, węże, motyle, żyrafy, a także oryginalne ozdoby, np. kolczyki czy naszyjniki. Trzeciego dnia uczestnicy zajęć bawili się w poszukiwaczy skarbu ukrytego w murach naszej szkoły. Oczywiście była to praca grupowa. Dzieciaki musiały pokonać sześć stacji. Na każdej z nich czekały na nich ciekawe zadania: narysowanie wcześniej widzianego  obrazka, odgadnięcie postaci, zbudowanie mostu z klocków lego, zbudowanie domu z dużych klocków, kręcenie hula-hop i wykonywanie kwiatków z papieru.

Czwarty dzień zajęć rozpoczął się  od kolorowania zwierzątek i ozdób  wykonanych z masy solnej. Powstały ciekawe i fantastyczne prace, z których urządzono wystawę. Potem wymyślali scenariusz do przedstawienia. Propozycje były różne. Odbyły się też pierwsze próby. W piątek od rana dzieciaki bawiły się w poznane zabawy. Potem przeprowadzały próby przedstawienia, przygotowywały rekwizyty i scenografię. O godz. 12.00 odbyła się premiera spektakli. Były to: „Eko- Zielony Kapturek” oraz „Królewna Śmieszka”. Swoje talenty aktorskie uczniowie prezentowali przed rodzicami i nauczycielami. Zajęcia zakończyły się muzycznie.

         W dowód wdzięczności za przyjazd do naszej szkoły i pracę z nami podczas ferii  pani  Halina Mokrzycka – dyrektor szkoły  gorąco podziękowała studentom i wręczyła dyplomy podziękowania. Wolontariusze otrzymali także naszą szkolną gazetkę „Jabłuszko” oraz ozdobne serca wykonane z wikliny papierowej.

„Feryjne” zajęcia wszystkim bardzo się podobały, było dużo śmiechu i zabaw. Dzieciaki stwierdziły, że warto było przychodzić do szkoły w czasie ferii.

no comments