Na sportowo – czyli bezpiecznie i zdrowo

Program ma na celu wspierać i promować sport z uwzględnieniem rywalizacji sportowej jako narzędzia wychowawczego dzieci oraz wdrożyć uczniów do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu.

 

 


Podsumowanie projektu

27 lutego br. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Na sportowo- czyli bezpiecznie i zdrowo. W uroczystości wzięli udział: p. Marian Posłuszny – sekretarz Gminy Cmolas, p. Jakub Augustyn – „Twoje Radio Cmolas”, p. Andrzej Wilk – sołtys naszej wioski, ks. Grzegorz Siciak – proboszcz parafii Poręby Dymarskie, nauczyciele i uczniowie szkoły. Sprawozdanie z realizacji projekt odczytała uczennica kl. VI Monika Dziedzic , a następnie odbyło się ogłoszenie wyników konkursów i zawodów oraz wręczenie nagród, które zostały sfinansowane przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem wystawy i poczęstunkiem.

Realizacja projektu „Na sportowo- czyli bezpiecznie i zdrowo” przyniosła planowane efekty. Szkoła wzbogaciła się o dodatkowy sprzęt sportowy, wzrosła atrakcyjność zajęć, podniósł się poziom bezpieczeństwa w szkole, a uczniowie aktywnie, zdrowo i bezpiecznie spędzają wolny czas.

Składamy gorące podziękowania Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza za okazaną pomoc i wsparcie finansowe. Dziękujemy

 

no comments


Konkurs rzeźbiarski pt. „Sportowiec w ruchu”

 

Zaplanowany w projekcie konkurs na rzeźbę w śniegu, ze względu na nieodpowiednie warunki atmosferyczne, został zamieniony na konkurs rzeźbiarski pt. „Sportowiec w ruchu”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie rzeźby przedstawiającej sportowca w ruchu. Można ją było wykonać z plasteliny, modeliny, masy solnej , drewna lub innego materiału. Na konkurs wpłynęło 10 rzeźb – 5 z klas O-III i 5 z klas IV-VI. A oto wyniki:

a) w kategorii klas O-III:

I miejsce – Aleksandra Marut kl. O,

II miejsce – Amelia Ozga kl. III,

III miejsce – Julia Halat kl. II,

b) w kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Hubert Majewski kl. V,

II miejsce – Mateusz Dziuba kl. V,

III miejsce – Dominika Halat kl. VI.

 

no comments


Konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony sport zimowy”

Na konkurs wpłynęło 19 prac plastycznych, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Wyniki przedstawiają się następująco:

a) w kategorii klas O-III: I miejsce – Aleksandra Marut kl. O, II miejsce – Szymon Dziedzic kl. II, III miejsce – Natalia Dziuba kl. II, b) w kategorii klas IV-VI: I miejsce – Dominika Halat kl. VI, II miejsce – Dawid Maciąg kl. VI, III miejsce – Paweł Micek kl. V.  

no comments


Mistrzostwa szkoły w szachach

16 stycznia br. został zorganizowany Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas IV-VI. Do turnieju zgłosiło się 4 chłopców i 3 dziewczynki. Zawody odbyły się oddzielnie dla chłopców i oddzielnie dla dziewcząt. Zawodnicy rozgrywali partie systemem ,,każdy z każdym”. Wszyscy walczyli bardzo zawzięcie, ale niestety- zwycięzca mógł być tylko jeden.

Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Wiącek z kl.V, zaś wśród dziewcząt – Dominika Halat z kl.VI.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej gry. Zwycięzców uhonorujemy atrakcyjnymi nagrodami, które zostaną wręczona na podsumowaniu projektu „Na sportowo- czyli bezpiecznie i zdrowo”.

 

no comments


Turniej w piłkarzyki stołowe

 

W styczniu br. w naszej szkole odbył się turniej w piłkarzyki stołowe. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach: indywidualnie i „dwójkami”. Do rozgrywek indywidualnych zgłosiło się 11 chłopców i 5 dziewcząt. Wyniki przedstawiają się następująco:

- w kategorii dziewcząt: - I miejsce – Marcelina Ozga kl.VI, II miejsce – Dominika Halat kl.VI, III miejsce – Kinga Kobylarz kl.V,

- w kategorii chłopców: I miejsce – Albert Majewski kl.IV, II miejsce – Paweł Wiącek kl.V, III miejsce – Tomasz Maciąg kl.VI.

Do rozgrywek „dwójkami” zgłosiło się pięć par, które grały systemem „każdy z każdym”. I miejsce zdobyła para: Dominika Halat i Marcelina Ozga z kl.VI, II miejsce – Mateusz Dziuba i Hubert Majewski z kl.V, III miejsce – Dawid Maciąg i Tomasz Maciąg z kl.VI.

Gra w piłkarzyki stołowe cieszy się dużą popularnością. Uczniowie w sposób aktywny, bezpieczny i zdrowy spędzają wolny czas. Poprzez wspólną zabawę integrują się i wykształcają u siebie umiejętność zdrowej rywalizacji.

Zwycięzcom gratulujemy! Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

 

no comments