Na sportowo- również rowerowo

Program ma na celu wspierać i promować sport z uwzględnieniem rywalizacji sportowej jako narzędzia wychowawczego dzieci oraz wdrożyć uczniów do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu.

 

 


Podsumowanie projektu „Na sportowo - również rowerowo”

 

Uroczystość odbyła się 4 listopada br. Rozpoczęła ją p. Halina Mokrzycka – dyrektor szkoły, która powitała zaproszonych gości i wprowadziła w tematykę uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Eugeniusz Galek – Wójt Gminy Cmolas, p. Edyta Kus-Mokrzycka – dyrektor Sok w Cmolasie, p. Jakub Grabowski i Kamil Bartoń - studenci-wolontariusze z Fundacji Generator Inspiracji, p. Krystyna Kosiorowska - „Twoje Radio Cmolas”. Szczegółowe sprawozdanie z realizacji projektu połączone z prezentacją multimedialną przedstawiła ucz. kl.VI Kinga Kobylarz, a następnie odbyło się ogłoszenie wyników w konkursie plastycznym i wiedzowym oraz wręczenie nagród, które sfinansowane były przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem.

Składamy gorące podziękowania Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza za okazaną pomoc i wsparcie finansowe.

 

no comments


Nocne biwakowanie

Noc z 2/3 października br. uczniowie klas IV-VI spędzili poza domem. Po zbiórce o godz.15.00 wyruszyli rowerami na „zieloną klasę” na Dymarkę. Tam piekli kiełbaski i ziemniaki, wspólnie bawili się w różne gry i zabawy. Około 18.30 wrócili do szkoły. Po przygotowaniu sal do spania – oczywiście na materacach i pod śpiworami - odmówili różaniec, a potem spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się wiele ciekawych gier, zabaw, konkursów i zajęć sportowych. Wszyscy uczniowie mieli zapewnioną kolację i śniadanie. O godz. 23.00 rozpoczęła się cisza nocna. Szepty biwakowania słychać było do późnych godzin nocnych. Około 7.00 wszyscy byli już na nogach. Z zapałem porządkowali miejsca biwakowania, a po śniadaniu udali się na lekcje. Oj, było ciężko!

Nocnej frajdy by nie było, gdyby nie panie: Monika, Władysława i Marta, które czuwały nad naszym bezpieczeństwem. Było super.

no comments


Konkurs plastyczny

DSCF6884Odbył się we wrześniu br. Chętni uczniowie klas O-III wykonywali prace pt. „Jadę na wycieczkę rowerową”. Na konkurs wpłynęło 6 prac plastycznych. Jury przyznało:

I miejsce – Julii Wilk z kl.O,

II miejsce – Kindze Pyryt z kl.III,

III miejsce – Natalii Dziuba z kl.III,

Wyróżnienie – Julii Halat i Emilii Tęcza z kl.III.

Nagrodę pocieszenia przyznano Adriannie Tęcza z kl.I.

 

no comments


Szkolny konkurs wiedzowy

DSCF6882Konkurs odbył się 30 września 2014r. Wzięło w nim udział 6 uczniów klas IV-VI. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego – dla rowerzystów. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Kinga Kobylarz kl.VI

II miejsce – Paweł Wiącek kl.VI,

III miejsce – Mateusz Wiącek kl.V,

Wyróżnienie – Hubert Czachor i Mateusz Dziuba kl.VI.

Nagrodę pocieszenia otrzymała Katarzyna Jamróz kl.V.

 

no comments


Rajd rowerowy

Pokaż album: Rajd rowerowy

W sobotę 20 września br. odbył się szkolny rajd rowerowy. Jego celem było poznanie ciekawych okolic regionu, rozwijanie zainteresowania turystyką rowerową oraz kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, około 9.00 grupa uczniów wyjechała sprzed szkoły i udała się do Zagrody Jeździeckiej „Mustang” w Dzikowcu. Przemierzając kolejne etapy trasy, młodzi rajdowicze odkrywali nowe, urokliwe miejsca oraz podziwiali piękne krajobrazy. Trasę około 14 km grupa pokonała w niecałą godzinę. Podczas pobytu w zagrodzie uczniowie mieli okazję przejechać się bryczką, obejrzeli gród oraz jeździli na koniu lub kucyku, co było dla nich największą frajdą. Było też ognisko, pieczona kiełbaska i ciepła herbatka. Niestety, deszczowa aura nie pozwoliła nam na gry i zabawy sportowe. Mimo tego wszystkim uczestnikom wyprawy towarzyszy uśmiech i radość. Rajd okazał się ogromnym, ale też miłym przeżyciem. Była to barwna lekcja wychowania fizycznego.

Rajd sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

no comments