KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty teatralne

„KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty teatralne” – to kolejny projekt na realizację którego szkoła otrzymała grant w wysokości 4000 zł z Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej.


Podsumowanie projektu

         Uroczystość odbyła się 17 czerwca br. Rozpoczęła ją p. Halina Mokrzycka- dyrektor tutejszej szkoły, która powitała zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli. Następnie Julia Halat ucz.k.III odczytała sprawozdanie z realizacji projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty teatralne”, a potem obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Pali się” przygotowane podczas warsztatów teatralnych. Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem wystawy lalek, a potem odbył się poczęstunek. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Eugeniusz Galek – Wójt Gminy Cmolas, p. Michał Chołka wraz z żoną – aktorzy z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, p. Stanisław Siębor – radny naszej miejscowości, p. Teresa Maciąg – sołtys wsi Poręby Dymarskie, p. Jakub Augustyn – rozgłośnia radiowa „Twoje Radio Cmolas”, p. Edward Micek – prezes OSP w Porębach Dymarskich, strażacy i rodzice. Składamy gorące podziękowania Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej za okazaną pomoc i wsparcie finansowe.

P1080229     P1080182     P1080198

no comments


W Muzeum Lalek

P1080031P1080082   We wtorek 9 czerwca uczestnicy projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK – warsztaty teatralne” wzięli udział w wycieczce. Najpierw pojechaliśmy do Lipin, gdzie znajduje się filia Muzeum Lalek w Pilźnie. Tam podziwialiśmy miniaturową wieś stworzoną na wzór wsi ukazanej w „Chłopach” Reymonta. Widzieliśmy m.in. dawne zagrody, chaty kryte strzechą, dworek szlachecki, kościół, plebanię, chatę kowala i wójta, synagogę żydowską oraz cygański tabor. Spacerowaliśmy po wiosce krasnali, odwiedziliśmy dom babci i Czerwonego Kapturka oraz zamek Śpiącej Królewny. Figurki krasnoludków i odpowiednia sceneria przeniosły nas w bajkowy i magiczny świat. Około południa zjedliśmy smaczny obiad i udaliśmy się do Muzeum Lalek w Pilźnie. Z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy wystawy lalek z różnych stron świata. Poznaliśmy etapy powstawania lalki. Zwiedziliśmy pracownię krawiectwa oraz ceramiki. Braliśmy udział w warsztatach. Pod okiem fachowców wykonaliśmy piękne księżniczki, wróżki, dostojnych królewiczów oraz Czerwonego Kapturka. Późnym popołudniem zmęczeni, ale pełni fantastycznych wrażeń wróciliśmy do domów.

no comments


„Ania z Zielonego Wzgórza” w teatrze

  P1070940 P1070942  P1070949     We wtorek 2 czerwca 2015r. beneficjenci projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK – warsztaty teatralne” uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w pizzerii „Dominium” w Galerii Rzeszów, gdzie uczestniczyliśmy w prezentacji. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje pizza oraz mieliśmy okazję jej skosztować, za co serdecznie dziękujemy. Następnie udaliśmy się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tam obejrzeliśmy przepiękny musical „Ania z Zielonego Wzgórza”, oparty na motywach powieści L. M. Montgomery pod tym samym tytułem. Naszą uwagę przykuwały nietypowe stroje aktorów oraz scenografia. Ciekawa gra aktorska, dynamiczna choreografia oraz efekty świetlne sprawiły, że spektakl dostarczył nam wielu wspaniałych wzruszeń i przypadł wszystkim do gustu. Po przedstawieniu odbyło się krótkie spotkanie z naszym ulubionym aktorem p.Michałem Chołką i jego żoną, która grała Anię oraz z pracownikiem teatru, który opowiedział nam o pracy aktora i o budowie teatru.

Continue reading

no comments


Warsztaty teatralne

W poniedziałek 9 marca br. rozpoczęły się warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy projektu wzbogacają swoją wiedzę związaną z teatrem, poznają techniki aktorskie, pracują nad dykcją, emisją głosu, mimiką, gestykulacją i innymi środkami artystycznego wyrazu. Uczniowie rozpoczęli już przygotowywać przedstawienie teatralne. Zajęcia prowadzi p. Michał Chołka – aktor z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.Continue reading

no comments


„KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty teatralne”

sercelogo-tOd 2 marca do 18 czerwca 2015r. w naszej szkole realizowany będzie projekt pt. „KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty teatralne”. To kolejny projekt na realizację którego szkoła otrzymała grant w wysokości 4000 zł z Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej.

Beneficjenci projektu (12 dzieci w wieku 7-9 lat) wezmą udział w dodatkowych cotygodniowych warsztatach teatralnych, które prowadził będzie aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Pan Michał Chołka. „Młodzi aktorzy” zgłębiać będą tajniki aktorstwa oraz przygotują spektakl teatralny. Zaplanowano również wyjazd do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie oraz do Muzeum Lalek w Pilźnie i filii w Lipinach. Projekt zakończy się piknikiem artystycznym połączonym z wystawą oraz prezentacją przygotowanego przedstawienia.

Serdecznie dziękujemy Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” za przyznanie nam kolejnego już grantu.Continue reading

no comments