Ferie z „PROJEKTOREM”

W pierwszy tydzień ferii zimowych, w dniach 11-15 lutego 2013r., w  murach naszej szkoły gościliśmy sześciu studentów wolontariuszy z Lublina, którzy w ramach programu „PROJEKTOR- wolontariat studencki” realizowali z dziećmi przeciekawe 4- godzinne zajęcia. Codziennie brało w nich udział około 30 osób.

Pierwszy dzień rozpoczął się od zajęć integracyjnych, a po nich uczniowie poznali wiele nowych zabaw, np. tiger, głupi Jaś, dyrygent, gąski, dentysta, łapki, ogonki czy lustro. Bawili się też chustą Klanzy. We wtorek z masy solnej wykonywali przeróżne zwierzątka, np. konie, węże, motyle, żyrafy, a także oryginalne ozdoby, np. kolczyki czy naszyjniki. Trzeciego dnia uczestnicy zajęć bawili się w poszukiwaczy skarbu ukrytego w murach naszej szkoły. Oczywiście była to praca grupowa. Dzieciaki musiały pokonać sześć stacji. Na każdej z nich czekały na nich ciekawe zadania: narysowanie wcześniej widzianego  obrazka, odgadnięcie postaci, zbudowanie mostu z klocków lego, zbudowanie domu z dużych klocków, kręcenie hula-hop i wykonywanie kwiatków z papieru.

Czwarty dzień zajęć rozpoczął się  od kolorowania zwierzątek i ozdób  wykonanych z masy solnej. Powstały ciekawe i fantastyczne prace, z których urządzono wystawę. Potem wymyślali scenariusz do przedstawienia. Propozycje były różne. Odbyły się też pierwsze próby. W piątek od rana dzieciaki bawiły się w poznane zabawy. Potem przeprowadzały próby przedstawienia, przygotowywały rekwizyty i scenografię. O godz. 12.00 odbyła się premiera spektakli. Były to: „Eko- Zielony Kapturek” oraz „Królewna Śmieszka”. Swoje talenty aktorskie uczniowie prezentowali przed rodzicami i nauczycielami. Zajęcia zakończyły się muzycznie.

         W dowód wdzięczności za przyjazd do naszej szkoły i pracę z nami podczas ferii  pani  Halina Mokrzycka – dyrektor szkoły  gorąco podziękowała studentom i wręczyła dyplomy podziękowania. Wolontariusze otrzymali także naszą szkolną gazetkę „Jabłuszko” oraz ozdobne serca wykonane z wikliny papierowej.

„Feryjne” zajęcia wszystkim bardzo się podobały, było dużo śmiechu i zabaw. Dzieciaki stwierdziły, że warto było przychodzić do szkoły w czasie ferii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Projektor – wolontariat studencki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.