Piknik Naukowy

25 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Piknik Naukowy adresowany do dzieci ze szkól podstawowych. Jest to projekt realizowany przez Fundację Generator Inspiracji w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  „RÓWNAĆ SZANSE  2012” prowadzonego przez Polska Fundację Dzieci i Młodzieży.
Główny cel projektu to zwiększenie szans młodych ludzi pozwalających na lepszy start w przyszłym dorosłym życiu czyli: nabycie umiejętności pracy w grupie i zasad liderstwa oraz poszerzenie zainteresowań oraz wiedzy na temat nauk ścisłych. To wszystko pozwoli im  samodzielnie realizować swoje życiowe cele.
Uczniowie byli uczestnikami poszczególnych laboratoriów z następujących dziedzin: fizyki, chemii, robotyki, biologii. Studenci przygotowali dla dzieci ciekawe zabawy integracyjne, jako przerywnik między poszczególnymi zajęciami. Najatrakcyjniejszy był jednak „poduszkowiec” zbudowany z odkurzacza. Można też było zrobić samodzielnie pyszne żelki.
Wszystkie zajęcia były niezwykłe i cieszyły się dużym zainteresowaniem i nie mniejszym zaangażowaniem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Projektor – wolontariat studencki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.