KREATYWNY ZAKĄTEK

„KREATYWNY ZAKĄTEK – warsztaty rękodzielnicze”

 


Podsumowanie projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK –warsztaty rękodzielnicze”

Uroczystość odbyła się 18 czerwca. Rozpoczęła ją p. Halina Mokrzycka – dyrektor szkoły, która powitała zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Agnieszka Sondej – tygodnik „Korso Kolbuszowskie”, p. Jakub Augustyn – „Twoje Radio Cmolas”, p. Renata Krakowska – plastyk z ZS w Cmolasie, p. Paulina Miśkiewicz – ludowa artystka, ks. Grzegorz Siciak – proboszcz parafii.

Następnie Monika Dziedzic ucz. kl. VI odczytała sprawozdanie z realizacji projektu. Jednocześnie widzowie oglądali prezentację multimedialną dotyczącą działań projektowych. Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem wystawy prezentującej dorobek uczestników projektu, a potem odbył się poczęstunek.

Składamy gorące podziękowania Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” z Kolbuszowej za życzliwość i wsparcie finansowe. Dziękujemy.

 

no comments


Zajęcia z origami

Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin. Punktem wyjścia są specjalne moduły, które połączone ze sobą, tworzą przepiękne figury. Uczestnicy projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty rękodzielnicze” przez blisko dwa tygodnie składali w domu moduły, a potem podczas warsztatów łączyli je ze sobą. Początki były trudne, ale udało nam się zbudować cudowne dwuczęściowe łabędzie oraz małego pikachu (pokemona).

no comments


Wycieczka do Medyni Głogowskiej

W wycieczce wzięli udział uczestnicy projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty rękodzielnicze”. Odbyła się ona 22 maja br. Uczniowie zwiedzili galerię ludowej rzeźby ceramicznej Władysławy Prucnal w jej rodzinnym domu, kościół z mozaiką ceramiczną oraz XIX- wieczną zagrodę garncarską. Potem wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Uczniowie rzeźbili w glinie, poznali sztukę wytwarzania naczyń z gliny, a także sami próbowali tworzyć naczynia na kole garncarskim pod kierunkiem przemiłej pani instruktor. Wytwory swojej pracy przywieźli do szkoły. Po wysuszeniu zostaną zaprezentowane na wystawie.

            Nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia związane z regionem uczniowie wrócili do szkoły. Wycieczka wszystkim się podobała, była ciekawa i interesująca.

no comments


Filcowanie na mokro i sutasz

Pokaż album: 2014-04 SutarzTo kolejne zajęcia w ramach projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty rękodzielnicze”. Filcowanie na mokro to nic innego jak filcowanie wełny czesankowej przy pomocy wody i mydła. Efektem tej kilkugodzinnej zabawy są obrazki, wisiorki, bransoletki oraz etui na telefony komórkowe. Sutasz to bardzo trudna technika tworzenia biżuterii z koralików i pasków do sutaszu. Dzieciakom udało się wykonać naszyjniki.

no comments


Pierwsze zajęcia już za nami

Uczestnicy projektu „KREATYWNY ZAKĄTEK – warsztaty rękodzielnicze” mają już za sobą pierwsze zajęcia. Techniką decoupage ozdabiali deski , butelki, słoiki, puszki oraz jajka styropianowe, z wikliny papierowej wykonywali koszyczki, metodą qullingu ozdabiali wydmuszki, z sizalu stworzyli kurczątka, a z siana przepiękne wielkanocne zajączki. Zajęcia prowadziła p. Renata Krakowska.

no comments