Za trud, za uśmiech,za serce… Dziękujemy!

17 października w naszej szkole świętowaliśmy dwie uroczystości: Dzień Nauczyciela oraz Pasowanie na ucznia i przedszkolaka. O godzinie 11.00 na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele,rodzice oraz zaproszeni goście: wójt gminy Cmolas p. E. Galek, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas p. H. Rozmus -Kosiorowska, sołtys wsi Poręby Dymarskie p. Teresa Maciąg oraz emerytowane nauczycielki p. M. Tęcza i p. W. Stolarz. Najpierw głos zabrała pani Katarzyna Żądło – dyrektor naszej szkoły – która powitała wszystkich zebranych oraz wprowadziła w tematykę uroczystości. Następnie głos zabrali uczniowie klas starszych, którzy krótko przypomnieli nam historię utworzenia KEN oraz zadania tej instytucji. W dalszej części występu zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły, po czym piosenką i wierszem złożyli pedagogom życzenia.

W dalszej części na scenę wyszli najmłodsi uczniowie i przedszkolaki, które swoim występem- piękną recytacją wierszy oraz śpiewem -„zdali egzamin” i udowodnili,że zasługują na bycie pełnoprawnymi uczniami szkoły. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie,po czym zostali pasowani na uczniów. Po części oficjalnej na dzieci oraz gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim Nauczycielom życzymy,
aby niełatwa misja pedagoga, nauczyciela i wychowawcy
przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję,
radość oraz świadomość, że budują Państwo fundamenty
pomyślnej i lepszej przyszłości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.