KREATYWNY ZAKĄTEK – warsztaty taneczne

„KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty taneczne” – to kolejny projekt tworzony razem z Regionalną Fundacją Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej.


Wycieczka do Kielc i Chęcin

5 czerwca dziesięć uczennic  naszej szkoły wraz z opiekunkami p. M. Frączek i p. K. Żądło uczestniczyło w wyjeździe do Kielc i Chęcin.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Kieleckiego Teatru Tańca. Poznaliśmy jego historię, zwiedziliśmy budynek - sale baletowe i garderobę, podziwialiśmy piękne zdjęcia ze spektakli oraz imponujące trofea. Niewątpliwie największym powodzeniem cieszyło się pomieszczenie gaderobiane, w którym mieliśmy możliwość przymierzenia przeróżnych strojów i rekwizytów.

Kolejnym punktem programu było Muzeum Zabawy i Zabawek, w którym zgromadzone zostały olbrzymie zbiory z kilku stuleci. Dowiedzieliśmy się czym bawiły się dzieci w XVIII, XIX i na pocz. XX w., podziwialiśmy sztandarowe zabawki z epoki PRL, piękne modele statków, samolotów, kolorowy świat klocków oraz wytwory z dziedzin: zabawkarstwo, malarstwo czy rzeźba.

Po Kielcach przyszedł czas na Chęciny. Tu zjedliśmy pyszny obiad, a następnie udaliśmy się na Zamek Królewski. Pani przewodnik opowiedziała jego historię, zwiedziliśmy baszty, lochy, skarbiec oraz uczestniczyliśmy w pokazie tańca dworskiego. Mieliśmy też możliwość przymierzenia elementów rynsztunku. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Po tych wszystkich atrakcjach zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy, wróciliśmy do domu. Wycieczka zorganizowana została ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju "Serce" w ramach projektu "KREATYWNY ZAKĄTEK - warsztaty taneczne".

P1100098.JPG  <-- Więcej zdjęć z wycieczki

no comments


Warsztaty taneczne - taniec współczesny

Taniec współczesny i jazz to kolejne techniki, z którymi przyszło się zmierzyć dziewczynom biorącym udział w warsztatach tanecznych realizowanych w ramach projektu "KREATYWNY ZAKĄTEK - warsztaty taneczne". Wbrew pozorom te delikatne a'la baletowe ruchy nie są łatwe. Wymagają dużego rozciągnięcia ciała, poczucia rytmu i koncentracji. Jednak dla naszych tancerek nie ma rzeczy niemożliwych.

P1100035.JPG
Zdjęcia z warsztatów
 

no comments


Gminny Festiwal Tańca

22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich odbyła się kolejna edycja Gminnego Festiwalu Tańca. Nasz zespół taneczny „Black stars", w kategorii klas IV-VII, zdobył III miejsce. Zespół zaprezentował układ taneczny, którego nauczył się w ramach warsztatów tanecznych finansowanych ze środków P1090987.JPGRegionalnej Fundacji Rozwoju "Serce".

no comments


Warsztaty taneczne - zaczynamy!

12 marca odbyły się pierwsze zajęcia taneczne realizowane w ramach projektu "KREATYWNY ZAKĄTEK - warsztaty taneczne" finansowanego ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju "Serce".

Początki nie były łatwe. Dziewczyny musiały się nauczyć właściwego reagowania na sygnały muzyczne, podporządkować ustalonym regułom równocześnie dbając o estetykę ruchów i gestów. Nad całością czuwała p. Magdalena Serafin - instruktor tańca w Szkole Tańca ART DANCE w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

Z każdą kolejną godziną było co raz lepiej. Młode tancerki poznały podstawowe kroki show dance i hip hopu, łączyły je w proste układy  choreograficzne. Całość dopełniły piękne stroje zakupione w ramach projektu.

Wszystkie zdj z warszatów
 

no comments


"KREATYWNY ZAKĄTEK - warsztaty taneczne"

Od 5 marca do 14 czerwca 2018r. w naszej szkole realizowany będzie projekt pt. „KREATYWNY ZAKĄTEK- warsztaty taneczne”. To kolejny projekt na realizację którego szkoła otrzymała grant w wysokości 3500 zł z Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej.

Beneficjenci projektu (10 dzieci z kl. IV-VI) wezmą udział w dodatkowych cotygodniowych warsztatach tanecznych, które prowadziła będzie dyplomowana instruktorka tańca ze Szkoły Tanecznej ART DANCE w Nowej Dębie. Podczas cotygodniowych pozalekcyjnych zajęć uczniowie poznają podstawowe kroki tańców dyskotekowych, współczesnych i towarzyskich oraz przygotują układ choreograficzny na bazie poznanych kroków. Zaplanowano także wyjazd do Kieleckiego Teatru Tańca i do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Projekt zakończy się piknikiem artystycznym połączonym z prezentacją przygotowanego układu choreograficznego

Serdecznie dziękujemy Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” za przyznanie nam kolejnego już grantu.

no comments