Wigilia w szkole

Uroczysta wigilia szkolna połączona z podsumowaniem projektu „Jak to drzewiej u Lasowiaków bywało” odbyła się 19 grudnia 2014r. O godz. 11.30 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej udekorowanej na wzór dawnej izby lasowiackiej.

Nasze opłatkowe spotkanie swoją obecnością zaszczycili: p. Eugeniusz Galek – Wójt Gminy Cmolas, p. Lidia Grabiec – „Korso Kolbuszowskie”, p. Andrzej Wilk – sołtys naszej miejscowości, p. Janina Jadach – przew. Rady Rodziców, proboszcz parafii- ks. Grzegorz Siciak oraz p. Eleonora Bąba – emerytowany nauczyciel naszej szkoły.

Po powitaniu gości i podsumowaniu projektu „Jak to drzewiej u Lasowiaków bywało” uczniowie zaprezentowali swoje taneczne umiejętności, recytowali teksty gwarą lasowiacką oraz wystąpili z humorystycznym przedstawieniem jasełkowym. Teraz nastąpiła modlitwa, po której wszyscy złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem, a potem zasiedli do wspólnej wieczerzy. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy lasowiackie: barszcz biały z grzybami i ziemniakami, pierogi z kapustą i serem, kapusta z grochem, kompot z suszonych owoców oraz placek drożdżowy z marmoladą i świąteczne pierniczki. Spotkanie przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jak to drzewiej u Lasowiaków bywało. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.