Powitanie wiosny

Powitanie wiosny to dla każdego ucznia wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, zakładaliśmy zielone ogródki w swoich salach, wykonywaliśmy prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce. Wreszcie nadszedł pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były tańce, śpiewy i mnóstwo zabawy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. Odbyło się również malowanie twarzy, które sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną, w której to odbijały w farbkach plakatowych kwiaty wycięte z rolek po papierze toaletowym. W całej sali zrobiło się wiosennie i kolorowo. Najbardziej oczekiwaną przez
dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Dzieci wraz z Paniami wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny.

Klasy starsze również z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia. Uczniowie mieli okazję, żeby wykazać się kreatywnością i przygotować ciekawe przebranie. Ponadto młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Motywem przewodnim były gofry i naleśniki. Wszyscy najpierw z zapałem przygotowali ciasto, a następnie dekorowali słodkie przekąski owocami, bitą śmietaną czy dżemem. Wszyscy wrócili do domu z pełnym brzuchem i uśmiechem na twarzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.