Piknik Rodzinny 2022

4 czerwca w Szkole Podstawowej w Porębach Dymarskich odbył się piknik rodzinny, będący uczczeniem Dnia Mamy, Dnia Dziecka oraz nadchodzącego Dnia Taty. Głównym założeniem imprezy było miłe spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczności szkolnej poprzez zabawę.

Pomimo niesprzyjającej pogody na piknik licznie przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Cmolas pan Eugeniusz Galek, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas pani Halina Rozmus-Kosiorowska, pani sołtys Teresa Maciąg, pan radny Stanisław Siębor oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Wilk.
Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-II, które pod okiem wychowawczyń przygotowały piękny program artystyczny. Maluchy wierszem i piosenką pokazały, jak bardzo kochają swoich najbliższych – mamusie i tatusiów. Następnie na scenie wystąpiły uczennice klasy szóstej, które w imieniu wszystkich uczniów klas starszych zaśpiewały dla rodziców wzruszającą piosenkę. Laurki dla mamy oraz krawaty dla taty były niespodzianką przygotowaną przez dzieci.
Po części artystycznej przyszedł czas na zabawę. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Całość imprezy prowadzona była przez wodzireja, który zadbał o gry, konkursy sportowe oraz zabawy taneczne i ruchowe. Kolejną z niespodzianek były warsztaty cyrkowe. Dzieci i dorośli mogli nauczyć się podstaw żonglowania, chodzenia na szczudłach czy kręcenia talerzykiem. Nie zabrakło również stoiska z malowaniem twarzy, gdzie dzieci przemieniały się w superbohaterów, bajkowe postacie czy zwierzęta. Atrakcje te sfinansowane zostały ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” z Kolbuszowej pozyskanych w ramach projektu „Akademia Kreatywności”.
Na wszystkich uczestników imprezy czekał poczęstunek, o który zadbała Rada Rodziców. Nie zabrakło pysznych ciast, owoców, kiełbaski z grilla oraz lodów dla dzieci. Wspólne spotkanie było okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń oraz odpoczynku. Popołudnie minęło w radosnej atmosferze i wspólnej zabawie.

Fotorelacja z Pikniku Rodzinnego https://drive.google.com/drive/folders/1QHw3bfu_4MGGn-_4TkmMWddwVTcao3rQ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.