„Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”

W dniu 21.03.20222r.  nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich Pierwszy Dzień Wiosny. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie postanowili uczcić ten dzień. Przedszkolaki oraz dzieci z kl. I i II wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy – powitania wiosny. Wszyscy pojawili się w szkole ubrani w wiosenne kolory- dominowały odcienie zieleni, żółci, a dziewczynki zadbały o kwieciste spódnice.

Najpierw dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Dzieci wraz z Paniami wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę. Aby skutecznie odpędzić zimę, dzieci wzięły ze sobą instrumenty takie jak tamburyn, kastaniety czy grzechotki. Grając na nich, oznajmiły wszystkim mieszkańcom, że Wiosna już przyszła. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z jej nadejścia.

Uczniowie klas starszych zadbali o ciekawe przebrania. I tak na naszym korytarzu pojawiły się postaci z bajek, kanapowi lenie w piżamach oraz modnisie. Wszystkim dopisywał dobry humor i w radosnym nastroju spędzili ten dzień na grach i wspólnych zabawach. Na wszystkich uczniów czekał słodki poczęstunek, o który zatroszczyła się Rada Rodziców. Bez wątpienie był to dzień pełen wrażeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.