Kropki, kropeczki…

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września. Święto to powstało, aby wspierać kreatywność, wyobraźnię oraz odkrywać swe talenty czy mocne strony i je wspierać.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębach Dymarskich również włączyli się w obchody tego dnia. U przedszkolaków od rana panowało kropkowe szaleństwo. Na dzieci czekało sporo zadań „w kropki” – łączyły kropki, wyklejały kropkowe obrazy oraz miło spędzały czas przy grze twister.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki również zainspirowały dzieci z klasy 1 oraz 2 do tworzenia kreatywnych prac plastycznych jak i zabaw ruchowych. Dzieci liczyły kropki, łączyły małe i duże kropki tworząc słowa czy też rysunki prezentujące domki i zwierzęta. Na zajęciach z plastyki wykonały pracę w kropki używając nietypowych przedmiotów jak i materiałów np. musztardy, herbaty, dżemu czy też brokatu, kolorowych papierów i bibuł. Kropkom nie było końca i w efekcie powstały kolejne prace plastyczne w kropki i kropeczki. Jedne namalowane farbami, inne wyklejane bibułą, a kolejne plasteliną. Dzieci nauczyły się nowej zabawy, która polegała na skakaniu po kropkach w rytmie muzyki piosenki “Ty skacz”. Na zajęciach wychowania fizycznego odbyły się rywalizacje grup, w których główną rolę odgrywały okrągłe piłki, obręcze, hula hop czy też ringi.

Klasy starsze obchody tego dnia rozpoczęły od obejrzenia krótkometrażowego filmu o małej Vashti, która dzięki małej kropce i nauczycielce plastyki zmieniła myślenie o sobie i zyskała wiarę we własne możliwości. Był to punkt wyjścia do rozmowy własnych talentach. Każdy z uczniów narysował swój talent, a następnie wspólnie stworzone zostało „kropkowe” drzewo talentów. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia na zakropkowanej ściance.

Był to wspaniały dzień pełen radości i zabawy.

M. Frączek S. Wołosz

Zdjęcia z Dnia Kropki w galerii –> http://spporeby.cmolas.org/?page_id=41&wppa-album=118&wppa-cover=0&wppa-occur=1

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.