Wigilia szkolna

P1090802.JPGSpotkanie wigilijne w naszej szkole to już tradycja. Przygotowania do niego trwały już od ponad  tygodnia – uczniowie dekorowali swoje sale lekcyjne, na korytarzach zawisły kolorowe łańcuchy oraz papierowe gwiazdy. Nie zabrakło oczywiście pięknie przystrojonej, żywej choinki.

W środę 20. grudnia odbyła się uroczysta Wigilia. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Katarzyna Żądło powitała wszystkich zebranych, w szczególności zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Cmolas – p. E. Galek, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas – p. H. Rozmus-Kosiorowska, sołtys naszej wsi – p. T. Maciąg, emerytowani pracownicy – p. W. Stolarz oraz p. G. Pastuła oraz rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. J. Halat. Następnie uczniowie kl. IV- VI przygotowani przez p. M. Frączek i K. Żądło zaprezentowali program artystyczny o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Przypomnieli w nim o najważniejszych zwyczajach i tradycjach świątecznych oraz zaprosili do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek przy akompaniamencie p. U. Dziuby.

Po występie, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój, przyszedł czas na łamanie się opłatkiem. W prawdziwie rodzinnej i serdecznej atmosferze życzyliśmy sobie wzajemnie „Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku”.  Potem wszyscy zasiedli do stołów, by spożyć wigilijny obiad przygotowany przez rodziców. Wszystko wyglądało, jakbyśmy byli jedną wielką rodziną. Nastrojowa scenografia i pięknie udekorowane korytarze, białe obrusy na stołach, choinka i stroiki – to wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.